Nejčastější dotazy

Z čeho je vyroben dřez?
Žulové dřezy jsou vyráběny z hmoty vzniklé spojením drti (žuly) s pojivem (syntetická pryskyřice) v poměru 80% – 20%. Hmota polymeruje (tvrdne) ve speciálních formách, které dávají výrobku jeho tvar.
Kolik let záruky nabízíte?
Na dřezy se vztahuje 10letá záruční doba.
Jak pečovat o dřez?
Především je nutné zabránit dlouhodobému kontaktu se silně barvícími látkami, jako je šťáva z červené řepy, čaj atd. Je nutné průběžně odstraňovat nečistoty. Navíc čas od času (např. jednou za 2-3 týdny) doporučujeme ošetřit dřez jedlým olejem – suchý hadřík navlhčete olejem a přetřete dřez (musí být suchý a čistý), počkejte několik minut a druhým, čistým hadříkem otřete. To způsobí vznik ochranné vrstvy a dřez bude mít hezký vzhled.
Jak dlouho firma vyrábí dřezy?
Dřezy vyrábíme od roku 2006.
V kolika barvách se dřezy vyrábějí?
Dřezy jsou dostupné v 6 barvách.
Jaká je čekací doba od odeslání objednávky?
Standardní doba realizace objednávky je 5 pracovních dnů, toto období lze zkrátit na základě individuální dohody.
Nabízíte také jiné příslušenství?
Ano, v nabídce máme také dřezové baterie, dávkovače, odkapávací misky.
Je možné si zboží vyzvednout osobně?
Ano, je to možné pod podmínkou předchozího sjednání konkrétního termínu.
Proč na zboží poskytujete záruku pouze 10 let a jiné firmy např. 35-40 let?
Granitové dřezy vyrábíme 10 let, proto s jistotou můžeme poskytnout záruku 10 let.
Jaký je rozdíl mezi sifonem s excentrickým ovládáním a klasickým sifonem?
Sifon s excentrickým ovládáním je vybaven automatickou zátkou, která je propojená se sifonem pomocí zabezpečeného drátku. Když otočíme automatickou zátku, sifon se otevře a voda vyteče z vaničky. Výhodou tohoto systému je, že nemusíme dávat ruce do horké nebo špinavé vody, abychom vypustili vodu z dřezové vaničky. Po vypuštění vody z vaničky můžeme vytáhnout sítko a odstranit větší zbytky jídla.

Sifon klasický (manuální) – odtokové sitko se vytahuje a uzavírá ručně. Aby voda neunikala z vaničky, uzavřeme sítko tak, že jej zamáčkneme.

Jsou ve dřezu vyvrtány otvory?
Pokud v objednávce není žádné příslušenství (tj. baterie, sifon s excentrickým ovládáním/ klasický sifon nebo dávkovač) pak standardně vyvrtáme pouze jeden otvor pro baterii. Pokud byl vybrán dávkovač saponátu budou v dřezu dva otvory. Pokud bude vybrán sifon s excentrickým ovládáním a dávkovač, pak vyvrtáme 3 otvory.

Lze také objednat dřez bez otvorů – tuto informaci napište v políčku dodatečné informace „Poznámky“. Všechny otvory mají standartně průměr 35 mm.

Je vyvrtání otvorů nějak zpoplatněno?
Otvory vyvrtáváme zdarma.
Co je třeba udělat v případě poškození zásilky?
Je nutné vyhotovit protokol o poškození zásilky za přítomnosti kurýra, pořídit fotodokumentaci a zaslat na adresu info@drezy-lavello.cz. Popište prosím poškození, uveďte také číslo objednávky a osobní údaje. Reklamace bude vyřízena na základě těchto podkladů. Reklamace poškození dřezu mohou být uplatněny během 7ti dnů od obdržení zásilky.
Jak velký musí být otvor v pracovní desce pro montáž dřezu?
Otvor by měl být o 2 cm menší, než je délka a šířka dřezu. Přesné rozměry dřezu najdete na obrázku v galerii výrobku a v popisu.
Jak doplnit dávkovač saponátu?
K doplnění nádobky dávkovače odstraňte pumpičku a lijte tekutinu do nádobky, dokud není plná. Neodpojujte nádobku od spodu desky.
Mohu si objednat dřez bez přepadového otvoru?
Ano, prosíme uveďte váš požadavek v poznámce u objednávek. V opačném případě bude otvor vyvrtán.