9 tajných faktorů pro úspěšný nákup dřezu online

Mohlo by se zdát, že nic nám nedodá tolik sebevědomí jako nákup dřezu a příslušenství v obchodě se stacionárními budovami. Není nad to si produkt osahat a zjistit, zda bude vyhovovat našim potřebám nebo ne. Teoreticky je mnohem jednodušší koupit něco, co můžeme cítit a vidět na vlastní oči. O to víc, když jde o věci drahé a ty, které nám zůstanou dlouhá léta.

Ale určitě je nákup dřezu v kamenném obchodě vždy bezpečnější než nákup online?

Ukázalo se, že ne. Jak v menších stacionárních prodejnách, tak ve větších diskontech pro domácí kutily se vyskytují nekvalitní produkty. Neexistují žádné stacionární obchody věnované výhradně prodeji a poradenství v oblasti dřezů. V tomto případě je téměř vždy omezená nabídka jak barev, tak i samotných modelů dřezů.

Personál není vždy dostatečně informovaný a zkušený, aby nám pomohl vybrat správné vybavení pro naše potřeby. Může se tedy stát, že narazíme na špatně proškoleného zaměstnance a celé naše rozhodnutí založíme na jeho dílčích znalostech. Prostřednictvím nekvalitního informačního systému může dotazování na nejrelevantnější produktová data trvat dlouhé hodiny.

Kromě toho v obchodě nemůžeme produkt sundat z regálu a jít s ním do jiného oddělení nebo jiného obchodu s nábytkem, abychom zjistili, zda bude barva správně ladit s naší pracovní deskou, nábytkem, barvou stěn nebo jinými doplňky.

Proč jsou internetové obchody stále efektivnějším způsobem nákupu dobrého dřezu?

Společnosti nabízející online prodej spoléhají na okamžité dodání rychlých a vysoce efektivních služeb svým zákazníkům. Majitelé internetových obchodů nemusí platit obrovské náklady spojené s údržbou stacionární prodejny a personálu. Mohou se tak soustředit na poskytování špičkového sortimentu produktů a průběžné školení odborného a precizního zákaznického servisu, který na dálku správně interpretuje vaše požadavky a navrhne správné řešení nebo efektivně vyřeší jakýkoli váš problém.
Aby se zvýšila rychlost a spolehlivost poskytovaných informací, výrobci nacházejí distribuční a výrobní oddělení na jednom místě. Díky přítomnosti oddělení zákaznických služeb přímo ve stejné budově, kde je výroba pod zemí, získáváme přístup k pokročilým znalostem inženýrů, kteří daný dřez navrhují. Za zmínku také stojí nárůst poptávky po internetových obchodech v poslední době. Internetové obchody z důvodu zdravotní bezpečnosti zaznamenaly v poslední době kolosální nárůst počtu nákupů a mnoha svým odpůrcům dokázaly, že internet je spolehlivý, profesionální a bezpečný zdroj nakupování.

Poskytnou nám všechny internetové obchody bezpečné nakupování?

Je pár obchodů, které je lepší vzdát.Při rozkoukání po internetovém obchodě můžete narazit i na vadné zboží, neprofesionální obsluhu, problémy se získáním sortimentu nebo vrácením v případě vady. Jde však zabránit takovým nepříjemnostem. Bohatství informací, které internet nabízí, vám snadno pomůže nejen najít dobrý obchod, ale také se z velké části vyhnout těm, které svou kompetenci nenaplňují právě nejlépe.

Více o tom, jak krok za krokem přesně identifikovat, zda konkrétní obchod splní naše očekávání, jsme psali v dalším odstavci.

Na co se tedy při nákupu dřezu na internetu vyplatí dát pozor?

Vaše online nakupování bude stejně úspěšné jako vždy, pokud vezmete v úvahu několik důležitých faktorů. Aby byl váš proces nákupu jednoduchý, bezpečný a především příjemný, stojí za to si jej rozdělit do několika fází.
První dvě fáze se zabývají výběrem obchodu, zatímco fáze 3-9 se budou zabývat výběrem produktu. Pokud najdete dobrý obchod, bude zbytek hledání vašeho dřezu mnohem jednodušší a příjemnější.

1 O obchodu

Co byste měli vědět o konkrétním obchodě, než v něm nakoupíte?
Na stránkách většiny obchodů najdete sekci „O nás“. Zde zaznamenané informace vám napoví, na co se obchod specializuje, kolik let je na trhu a kde se nachází. Měli byste také vyhledat informace o titulech, schváleních a zárukách, které poskytuje daný obchod.
Před nákupem pro vás bude velmi důležitou informací proces vrácení, v případě, že si vyberete nevhodný nebo špatně padnoucí výrobek. Pokud plánujete provést platbu na webu obchodu, ujistěte se, že web zabezpečuje své informace. Zkontrolujte tedy, zda má stránka hned vedle webové adresy symbol visacího zámku.

2 Co říkají zákazníci

Dále věnujte pozornost recenzím zákazníků.

Dobrý obchod se bude chtít pochlubit zpětnou vazbou a recenzemi od svého publika. Takové snadno najdete na jeho stránkách. Vyplatí se také zkontrolovat portály jako YouTube, Facebook a Google, kde také získáte přístup k recenzím od předchozích zákazníků. Nejdůležitější recenze, kterým byste měli věnovat pozornost, jsou ty, které se týkají: kontaktu, kvality zboží, technické podpory, dodací lhůty a akceptace reklamací.
Nikdo vám neřekne o konkrétní prodejně lépe než zákazníci, kteří v ní již dříve nakupovali. Je však velmi těžké zavděčit se všem, takže jednotlivé negativní recenze jsou spíše standardní. Pokud však počet negativních recenzí vyjadřujících absurdní postoj k zákazníkovi převyšuje ty pozitivní – je lepší nákup v tomto obchodě vzdát a porozhlédnout se po jiném.

3 Údaje o produktu

Největší výhodou produktů dostupných v internetových obchodech se stavebnictvím je jejich podrobný popis. Kromě technických údajů o produktu samotném obsahují také možné aplikace a libovolné konfigurace, ze kterých si můžeme vybrat. Pokud tedy hledáte dřez nebo baterii, která je pro vás to pravé, nikde o nich nenajdete tak dobrý zdroj informací jako v internetovém obchodě.

Při čtení údajů o produktu věnujte pozornost:

– technická data
– vlastnosti
– výrobce
– dostupné varianty
– atesty a certifikáty
– obsah zásilky.
Máte-li pochybnosti o samotném výrobku, můžete se také poptat v Národním seznamu napadených stavebních výrobků, jehož evidenci vede Generální úřad stavebního dozoru. Můžete to najít bez větších problémů pomocí vyhledávání Google.

4. videa

Potřebujete recenzi nebo návod, jak používat dřez nebo baterii, kterou se chystáte koupit? Internet je nejlepší místo z hlediska dostupnosti informací. Mnoho obchodů samo vytváří recenze a instruktážní videa o produktech, které zpřístupňují. Na webu najdete také různé tématické blogy, kde blogeři také dělají recenze různých druhů dřezů, příslušenství a nářadí.

5. inovativní pomocné nástroje

Ve věku technologií nabízejí obchody i výrobci různé nástroje, které zákazníkům pomohou přesně vybrat ten správný produkt. Patří mezi ně srovnávače, vyhledávače, počítadla a další aplikace pro tvorbu interiérových vizualizací. Najdete je na webových stránkách nebo ve formě aplikací pro váš telefon. Potřebujete-li změřit nebo sladit rozměr dřezu se svou skříňkou nebo již vyřezaný otvor ve vaší desce, ověřte si, zda daný obchod na svých stránkách nevytvořil nástroj, který vám to usnadní.

6. vzorky

Záleží vám na dokonalém sladění barev? Chcete se ujistit, že materiál vašeho dřezu bude vyhovovat? Rozhlédněte se po možnosti získat vzorek.
Vzorky jsou řešením, které vám umožní získat náhradu toho, z čeho bude váš dřez vyroben.

Takový vzorek pak můžete aplikovat na nábytek nebo jiné prvky místnosti, kterou renovujete, a ujistit se, že je to, co potřebujete. Díky této vymoženosti je skladování online mnohem bezpečnější než v stacionárním obchodě, kde nemůžete jen tak sundat dřez z police a zjistit, zda bude ladit s pracovní deskou, nábytkem, stěnami a dalšími designovými prvky.
Barevné schéma vašeho monitoru, expozice při focení nebo grafické efekty mohou způsobit, že váš dřez bude po vybalení vypadat trochu jinak než na fotografiích.
Vzorky vám umožní ujistit se, že barvy, které se prezentují na fotografii, vypadají v reálném světě stejně jako na fotografiích.

 

7 služeb

V internetových obchodech máte profesionální obsluhu doslova na dosah ruky. Ve většině internetových obchodů je hned v prvním okamžiku okénko, kde můžete snadno kontaktovat obsluhu a požádat o radu. Odpověď obvykle padne během okamžiku. To je také možné pomocí messengeru na sociálních sítích nebo jednoduše telefonickým kontaktem. Na lince potkáte přátelskou osobu dokonale vyškolenou, aby pomohla zákazníkům vybrat produkt, který přesně odpovídá vašim potřebám. Naleznete tak veškeré informace týkající se specifikace produktu, nabídky a dodací lhůty.

8 dodávek

Nejdůležitější je dostupnost všech produktů. Jsou chvíle, kdy jeden produkt, na který budete muset čekat, může zpozdit dodací lhůtu celé vaší objednávky. To se stává zejména tehdy, když jsou některé materiály skladem a některé je nutné vyrobit na zakázku. Ceny dopravy se většinou odvíjejí od sortimentu. Při bohatých nákupech můžeme často počítat s dopravou zdarma. Je také vhodné vzít v úvahu, že někdy dodávka nemusí zahrnovat přivezení zboží do domu. Pokud chceme, aby nám dodavatel přivezl zboží až domů, je lepší to předem konzultovat s obsluhou prodejny nebo přímo s kurýrní společností.

9 Další informace

 

V mnoha obchodech nezůstanete po dokončení transakce sami. Po nákupu obdržíte podpůrné materiály, jako jsou technická data nebo manuály, tipy a triky. Prodejny dbají na to, aby i přes dělící vzdálenost dostal zákazník podporu nejen před, ale i po koupi dřezu.

Shrnutí

Ve věku technologií průmysl online nakupování neustále roste. Stále více nových systémů neustále zlepšuje pohodlí a bezpečnost vašeho nakupování. Než se však rozhodnete nakupovat online, věnujte chvíli pozorné kontrole obchodu, kde se rozhodnete nakupovat. Nalezení obchodu, který si zaslouží vaše doporučení, zabere jen pár minut průzkumu. To vám ušetří čas, peníze a potíže s doručováním vašich nákupů.