Co neházet do odtoku kuchyňského dřezu?

Poslechněte si audio verzi

Každý den končí zbytky jídla, drobky, kávová sedlina nebo mouka v dřezu. Neuvědomujete si zřejmě, že takto ucpáváte svůj odtok. Tímto způsobem můžete způsobit poškození potrubí nebo vytvoření nepříjemného zápachu. Co by tedy nemělo být spláchnuto do odpadu?

 Kosti a chrupavky

Ty mohou zcela ucpat odtok a dokonce poškodit potrubí.

 Kávová sedlina

Po vypití kávy vylijete sediment do dřezu. Toto zdánlivě neškodné gesto může vést k nahromadění odpadu v potrubí, což způsobí jeho ucpání. Nejlepší je vyhodit je do koše nebo na kompost. Můžete je však použít pro práci v kuchyni. Kávová sedlina může sloužit jako přírodní odmašťovač:

 Smíchejte 2/3 čajové lžičky sedliny s teplou vodou a vetřete ji houbou do znečištěného místa. Nejen, že funguje na nádobí, ale také udělá skvělou práci při čištění sporáku.

 Tuk

Ať už studený nebo horký, olej má tendenci se hromadit a ucpat potrubí, takže ho nevylévejte do kuchyňského dřezu. Nejlepší je přenést jej do sklenice a hodit ji do koše. Pokud v pánvi zůstane malé množství mastnoty, otřete ji papírovým ručníkem a takový namočený papírový ručník by měl být vyhozen do koše.

 Ovocná semena

Semena jsou tvrdá a obtížně odstranitelná. Nic se nestane, pokud náhodou upustíte jednu, ale pokud to uděláte opakovaně, ucpete odtok.

 Vaječné skořápky

Vajíčka mají velmi tvrdý povlak. Místo toho, abyste je vyhodili, použijte je! Můžete je hodit na hromadu kompostu, hodit drcené do půdy pro rostliny, nebo drcené mohou být přidány do krmiva pro ptáky v krmítku, a pokud jsou vaše záhony napadeny slimákem, rozptýlí drcené skořápky kolem nich a škůdce změní své místo zájmu.

 Těstoviny a rýže

Jak těstoviny, tak rýže zvětšují objem, když se dostanou do kontaktu s vodou, i když jsou již vařené, což může nakonec vést k ucpání odtoku. A těstoviny se stávají lepkavými, což ještě více usnadňuje lepení na trubky.

 Mouka

Mouka v kombinaci s vodou tvoří hustou, lepkavou hmotu, což usnadňuje lepení na potrubí a jejich ucpávání. Vyhoďte mouku do koše.

 

Pokud je váš odtok již ucpaný, vyzkoušejte tuto přírodní metodu čištění.

Naplňte odtok 1 šálkem sódy na pečení.

Nalijte 1 šálek octa.

Směs se nechá působit 30 minut.

Nalijte konvici vroucí vody do odtoku, abyste vypláchli odtok.

 

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts