Dřez s odkapávačem – o kolik je to jednodušší?

Poslechněte si audio verzi

Každý z nás hledá praktická řešení, která usnadní každodenní život – zejména v kuchyni. Víme velmi dobře, že v srdci každého domova se toho děje hodně, takže stojí za to vybrat takové vybavení a příslušenství, které improvizuje  – ne brání – domácím pracím.

Výběr správného dřezu je nesmírně důležitý, aby každodenní činnosti získaly novou – lepší kvalitu. Můžeme, a dokonce bychom měli, poskytnout  především pohodlné řešení. Jednou z takových možností je možnost dřezu s odkapovým zařízením, která splní očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů.

Jedním z klíčových bodů na mapě kuchyně je – mycí zóna. Zde začíná a končí každá kulinářská cesta. Od důkladného mytí zeleniny a ovoce, přes opláchnutí a přecezení těstovin až po odkládání nádobí po jídle a mytí hrnců. Samozřejmě, nezapomeňte doplnit vodu v konvici, když přijde nutkání na šálek vaší oblíbené kávy.

Zjistěte s námi v tomto článku, jak moc Vám to může usnadnit každodenní práci – dřez s odkapávačem!

Jak to funguje?

Odkapávač je součástí dřezu, která poskytuje dodatečný povrch pro ukládání a sušení nádobí, ale nejen to!

Stojí za to diskutovat o tom, jak funguje mechanismus, který způsobuje, že voda odtéká z odkapávače. To se děje pomocí mírného sklonu povrchu určeného pro odkládání nádobí. Je tak optimálně navržen, že voda může volně odtékat do prostoru dřezu a uložené nádobí bezpečně zůstává na místě.

Mnoho našich žulových dřezů s odtokovou deskou má další drážky , které nejen pomáhají odvádět vodu, ale také dodávají elegantní povrch celku. Díky tomu je krásný a… praktický.

Pohodlný prostor

Každá kuchyně je jiná. Jedná se o velké a otevřené prostory, kde je prostor pro každého dobrovolníka kulinářských výzev. Existují také ty, kde se počítá doslova každý centimetr. Existují více a méně nastavitelné. Bez ohledu na rozdíly existuje společný jmenovatel pro  všechny – každá kuchyně potřebuje místo pro sušení nádobí. Dřez s odkapávačem nejprve řeší problém jejich odložení ihned po umytí. A to proto, že sušák je doslova na dosah ruky. Mokré talíře můžete snadno odložit, aniž byste se museli obávat, že se kolem vás rozstříkne voda. Na rozdíl od sušiček, které jsou umístěny ve skříňce nad dřezem, nejsme při odkládání nádobí vystaveni mokrým rukávům. Vše se děje v poloze, která nevyžaduje zvednutí rukou nahoru. Díky tomu je provádění každodenních úkolů intuitivnější a příjemnější.

Ekonomické řešení

Vestavěný odkapávač znamená, že nemusíte investovat do další sušičky nádobí, která zabírá spoustu místa na pracovní desce. Problém výběru jiného materiálu do kuchyně je tedy minulostí! Můžete volně odkládat nádobí bez nutnosti dalšího vybavení. Také se nemusíte bát, že by sušička zkazila výsledný efekt celé kuchyně, protože dřez s odkapávačem tvoří soudržný a elegantní celek.  Tímto způsobem zdůrazníte estetické kvality celé místnosti. Ušetříte tak nejen peníze, ale také mimořádně cenný pracovní prostor.

Objednávka snů

V zimě určitě častěji saháme po mražené zelenině a ovoci. Kdykoli se chceme vrátit s chutí a vůní do teplejších dnů, můžeme rozmrazit naše oblíbené produkty na odkapávači. Když rozmrazujeme produkty na talíři, existuje vysoké riziko, že se voda přesto nahromadí na pracovní desce. Stačí chvilka nepozornosti, včasné selhání vylít vodu a… Nepořádek je nevyhnutelný. A v případě dřezu s odkapávačem – voda bude proudit přímo do dřezové mísy a tam dále přímo do odtoku. Už se nemusíte starat o nepořádek, protože toto řešení je mnohem praktičtější. Kromě toho vám dává mnohem více místa na pracovní desce a tím i více prostoru pro ovládání. Tímto způsobem je mnohem snazší starat se o pořádek v kuchyni. Není pochyb o tom, že na takovém místě bude každý chtít zůstat na dlouhou dobu.

Ekologické řešení

Pozoruhodné je, že takto připravená mycí plocha s větší pravděpodobností podpoří ruční mytí nádobí, což je v dnešní době prémie. Tímto způsobem se můžete postarat o životní prostředí snížením používání myčky na minimum. A jak dobře víme, jedná se o spotřebič, který pro svůj provoz využívá elektřinu. Je důležité používat vodu šetrně, a to nejen při mytí nádobí, ale ve skutečnosti vždy. Jen nezapomeňte zapnout proud vody, pouze když to potřebujete.  Tímto způsobem můžete snadno vytvořit ekologickou oblast pro mytí a sušení nádobí. Tímto způsobem má každý z nás šanci přispět k dobru naší planety.

Potěšení z vaření

Dřez s odkapávačem usnadňuje vaření. Je velmi časté zjistit, že při přípravě jídla je mísa dřezu již naplněna nádobím. To však nemusí znamenat potíže, když přijde čas na slití těstovin nebo porce zeleniny pro všechny členy domácnosti. A to díky extra povrchu, který můžete také použít k vypuštění vody a odložení sítka, abyste se mohli vrátit k dalšímu vaření – bez obav z rozstřikování vody kolem. Kromě toho může být odkapávač použit jako místo, kde odložíte čerstvě oloupané zeleninové nebo ovocné slupky, abyste na jednom místě shromáždili vše, co je třeba dát do odpadkového koše organického odpadu.

Více času na to, na čem opravdu záleží

Každý okamžik s blízkými je nesmírně vzácný. Tím spíše v dnešní době, kdy má každý omezené množství času, nestojí za to ztrácet ho na to, co je zbytečné. Tím, že se rozhodneme pro dřez s odkapávačem, můžeme čas ušetřit. Díky tomu můžeme umýt více nádobí najednou. To je zvláště vhodné, když připravujeme jídla pro větší počet lidí, nebo dokonce během domácích oslav. Proto můžeme ušetřený čas využít k tomu, abychom byli přítomni s rodinou a přáteli.

Shrnutí

Dřez s odkapávačem je ideálním řešením pro všechny, kteří potřebují ve své kuchyni pohodlné a praktické řešení. Díky tomuto řešení je bezpečné odložit mokré nádobí a rozmrazit svou oblíbenou zeleninu. Je to prostor navíc, který můžete využít při přípravě domácích jídel. Pomůže vám vyhnout se nepořádku a ušetřit neocenitelný čas, který můžete využít pro to, co se vám opravdu líbí. Především takové řešení vypadá velmi elegantně a stylově. Dřez s odkapávačem naplní každou kuchyň půvabem, který upoutá pozornost každého, kdo překročí práh Vaší kuchyně.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts