Instalace dřezu v rohu – jak ušetřit cenné místo v kuchyni?

Je vaše kuchyně malá a přehledná? Nebo máte dojem, že připomíná dlouhý vagón, který prostě není pohodlným místem pro přípravu jídel? Přejete si více prostoru a pracovní plochy ve Vaší kuchyni?

Skvělá zpráva pro Vás! Dobře víme, jak vám můžeme pomoci zútulnit i Váš malý kuchyňský prostor.

Kdo z nás nesní o velké a prostorné kuchyni? No ano, ale ne všichni máme takové možnosti. Musíme být z tohoto důvodu odsouzeni k útrapám z malého kuchyňského prostoru?

No, NE!

Zjistěte, jak můžete ušetřit a zároveň získat spoustu místa, které je v takové kuchyni doslova odměnou!

Jak dobře víme, nepřehledné pracovní prostory dokážou odradit i ty největší příznivce zdravé výživy od každodenní a domácí přípravy jídel. Na uvaření kávy vám stačí asi 20 cm pracovní desky, ale na přípravu zeleninových lasagní budete potřebovat minimálně 60 cm, že? Všichni si uvědomujeme důležitost zdravé a vyvážené stravy v každé fázi života. Naše tělo potřebuje každý den výživné a hodnotné jídlo, aby mohlo pracovat v optimálních podmínkách. Proto je tak důležité o sebe a své blízké maximálně pečovat.

Přiznejme si to – domácí jídla chutnají nejlépe. Pamatujete si chuť své oblíbené polévky z dětství, i přes odstup času? No, je to tak! Tato chuť je tak zvláštní, že navždy zůstane v našich srdcích. Tyto vzpomínky můžeme vytvořit i v malých kuchyňských prostorech! Opravdu, zařídit malou kuchyň je docela výzva, ALE! Můžeme to brát jako fantastickou výzvu, vymáčknout z takového prostoru co nejvíc. Doslova jej vymačkáte jako citron až do poslední kapky, abyste zajistili pohodlný prostor pro Vaše činnosti.

Styl a ergonomie v jednom

Při plánování rozmístění skříněk v úzké kuchyni musíme mít na paměti prostor pro volný pohyb. Pro zachování ergonomie existuje řešení pomocí  rohového dřezu který pomůže využít často nevyužívanou část pracovní desky. Při zařizování každé kuchyně se vyplatí věnovat pozornost umístění lednice, dřezu a varné desky, takzvanému pracovnímu trojúhelníku. Takové uspořádání výrazně zlepší komfort práce a zkrátí ušlou vzdálenost při přípravě pokrmů. Vaše každodenní práce v kuchyni se tak stane mnohem efektivnější a příjemnější – lahodnou zeleninu jednoduše vyndáte z lednice, oloupete a opláchnete u dřezu a poté vložíte do hrnce.

Zní to krásně, že? Ujedete tak nejkratší vzdálenost a umyté prostředky nekapají po celé podlaze. Ušetříte tak čas, který byste mohli ztrácet popocházením po kuchyni.

Méně je více

Vynikající tvar rohového dřezu znamená, že s ním můžeme mnohem lépe využít dostupný kus desky. Instalací dřezu do rohu prakticky využíváme extrémně těžkopádné místo, kde, přiznejme si, není příliš často ani příjemné připravovat pokrmy. Snadno tak získáme další pracovní plochu a úložný prostor, čímž se výrazně zlepší ergonomie naší kuchyně.

Při rozhodování o rohovém dřezu si i do malé kuchyně můžeme dovolit větší granitový dřez značky Lavello – jednomiskový dřez s odkapávačem Lavello Decoro 4.0 nebo 1,5 miskový model Lavello Decoro 3.0.. Posuďte sami, jak příjemné může být připravovat pokrmy na tak malém prostoru.

Musíme si však pamatovat velmi důležitý bod. Totiž to, že rohový dřez je velmi často umístěn v oblasti spojování desek kuchyňské desky. Proto je nutné zajistit, aby toto spojování bylo provedeno co nejprofesionálněji. Vzhledem k vyšší vlhkosti a přítomnosti vody je nejlépe již od počátku počítat s tím, že se takový spoj může ukázat jako slabé místo v celém pracovním sledu. To může vystavit pracovní desku posunutí, vyboulení a plísním, a to bychom koneckonců nechtěli. Takže u takového řešení je třeba dbát na správnou těsnost spoje, která může zajistit větší bezpečnost při každodenním používání.

Jak dobře víme, v malém kuchyňském prostoru je každý centimetr doslova drahý. Vzhledem k tomu, že v naší kultuře máme tradici připravovat si domácí zásoby na zimu, je každý úložný prostor velmi potřebný. Představte si to podzimní odpoledne, když se vrátíte po vyčerpávajícím dni v práci.

Za oknem je šeď a šero. To je chvíle, kdy se pohodlně usadíte s hrnkem hřejivého čaje se skořicí a pomerančem. A otevřete sklenici domácího brusinkového džemu, který doslova voní létem. Je to doslova, jako by sluneční paprsky zaplnily místo, kde se nacházíte. Zahřejete se u srdce nejen teplým nápojem, ale i vzpomínkami na ty chvíle. V tom jediném okamžiku si můžete dovolit nebeský okamžik zapomnění, díky kterému se uvolníte, a tím dokážete zachytit větší vzdálenost od reality kolem vás.

Nespornou výhodou rohového dřezu je tedy to, že přímo pod ním získáte dostatek místa pro uložení nejrůznějších čisticích prostředků, tekutin nebo tablet do myčky. Police na takové věci musí mít své místo v každé domácnosti a rohovou skříňkou se podle definice obvykle rozumí skříň značné velikosti, do které se toho vejde opravdu hodně. Díky tomu můžeme zbylé skříňky využít na domácí spíž lahodných marmelád, kompotů a všemožných pomůcek.

Vzhledem k tomu, že v kuchyni je odpadkový koš zasazen do skříňky pod dřezem, mohou být s tímto řešením určité potíže. Zatímco pro různé saponáty, houbičky na nádobí a čisticí prostředky získáme spoustu místa, rohová skříňka nám nedává tak pohodlný prostor pro využití odpadkového koše. Ale to neznamená, že jsme odsouzeni k problému! Na dveře snadno nainstalujete koše nebo využijete hotová řešení pro montáž výsuvných odpadkových košů.

Pokud vás toto řešení neláká, lze samozřejmě popelnice umístit i do jiných skříněk a čisticí prostředky lze uložit pod dřez. Dobrým nápadem mohou být rohová dvířka, která usnadní vstup do skříně.

Rohové dřezy fungují obzvláště dobře v kuchyních s uspořádáním L, U a G. V naší nabídce naleznete rohové dřezy, které jsou atraktivní na pohled a nejsou jen dírou ve skříňce na mytí hrnců, ale dekorativním prvkem kuchyně, který krásně splyne s celkem. Je to také perfektní řešení pro náročné kuchyně s neobvyklými skříňkami, úzkými rohy nebo úkosy.

Náš 1,5 miskový granitový dřez s odkapávačem Lavello Decoro 3.0 se bude skvěle vyjímat v rohové skříňce i v rohu kuchyňského ostrůvku. Svým tvarem dokonale zapadne do každého nestandardního aranžmá.

Přesto je třeba mít na paměti, že při rozhodování o umyvadle v rohu bude přístup na toto místo možný pouze pro jednu osobu. Může to představovat problém? Pracovat ve dvou není nemožné, ale rozhodně to může být obtížné. Vyplatí se zodpovědět následující otázku – jak často a zda vůbec máme v našem domě situaci, kdy myjeme nádobí dva? Pokud se takové situace vyskytují občas nebo velmi zřídka, pak takové řešení nemusí být problém.

Shrnutí

Jakýkoli kuchyňský prostor, i ten nejmenší, podlouhlý nebo úzký, lze zařídit tak, aby byl funkční, stylový a ergonomický. Pokud se rozhodnete pro naše granitové rohové dřezy v 1-komorové nebo 1,5-komorové verzi, můžete si vytvořit prostor, který vás bude zvát k vaření a trávení času s Vašimi blízkými. Neváhejte už ani chvíli a podívejte se na naši nabídku již nyní.

Začněte vytvářet nezapomenutelné vzpomínky, které se zapíšou do srdcí vašich blízkých po mnoho let. Ať jsou co nejkrásnější!

Autor