Jak neudělat chybu při výběru barvy dřezu?

Často slýcháme názor, že barvu dřezu si nejlépe vyberete sami v showroomu. Nic nedává takovou jistotu jako přímý vizuální kontakt s hotovým výrobkem a posouzení na místě. Může to být opravdu nejspolehlivější řešení?

Pravdou ale je, že tímto výběrem barvy nejsme schopni určit, jak bude v naší kuchyni vypadat.

Proč?

Světelné podmínky a barevné řešení kuchyně totiž přímo ovlivňují barevné podání.

Z tohoto důvodu bude barva stejného dřezu vypadat jinak v obývacím pokoji a jinak v naší kuchyni. Není novinkou, že různé druhy produktů vypadají na pultech obchodů lépe než na konečném místě po nákupu.

Dalším argumentem je fakt, že nemáme možnost dřez sundat z police a porovnat jej s námi vybraným nábytkem. Nemůžeme tak zjistit, zda daná barva bude ladit s naším nábytkem přesně tak, jak chceme.

O to horší je efekt, když dřez vybíráme na základě obrázků na internetu. Barvy na monitorech a displejích vypadají různě v závislosti na technologii displeje, jeho nastavení, ale i použitém fotoaparátu a osvětlení při focení produktu.

Nemluvě o filtrech a grafickém zpracování, které některé obchody dávají na své fotografie, aby produkt zatraktivnily a skryly jeho vady. Můžeme se nechat překvapit, když barva námi objednaného dřezu bude vypadat úplně jinak, než jsme viděli na fotografii. To je nebezpečné zejména v internetových obchodech, které nemají galerie s fotografiemi obdrženými od svých zákazníků.

Jaký je tedy nejlepší způsob výběru barvy dřezu?

Nejlepší a nejpohodlnější způsob, jak vybrat správnou barvu pro váš kuchyňský dřez, je objednat vzorky barev.

Barevné vzorky je možné díky jejich tvaru vzít s sebou prakticky kamkoliv.

Vzorky je tak možné sladit s nábytkem u nás doma a ověřit si, zda bude barva vhodně ladit s nábytkem, který jsme si vybrali. V případě nákupu přes internet nám to dá možnost ověřit si, zda je barva přesně stejná jako na obrázcích na prodejně.

Vzorky barev je možné u nás vzít do prodejny nábytku, nebo do diskontu. Je tedy možné je aplikovat na pracovní desku, nábytek, obklady, barvy nebo domácí spotřebiče.

Souhrn

Pokud si ceníte správné barevné kombinace a výzdoba vaší kuchyně je odrazem vašeho charakteru, zeptejte se na možnost přístupu k barevným vzorkům.

Autor