Jak se nezbláznit v domě, který se rekonstruuje

Bydlení v místě, které se rekonstruuje, může být náročné. Nikdy předtím jste to nezažili? Čtěte dále. Připravíme vás na nečekané, ušetříme vám spoustu problémů, nepořádku, stresu a peněz.

Přemýšlejte o tom, bez kolika pokojů můžete žít

Každý pokoj má svůj účel. Když nějaký renovujete, automaticky ho nemůžete využívat a musíte najít náhradu. Čím více místností rekonstruujete najednou, tím větší potíže s tím budete mít.

Naplánujte si, že projekt bude trvat déle a bude stát více

Naplánujte si, že vaše renovace bude trvat alespoň o 20 % déle, a přeplánujte svůj kalendář. Zahrňte také do svého rozpočtu alespoň o 20 % více na neplánované výdaje, problémy a skryté náklady.

Přijměte minimalismus

Pamatujte – méně je více. A během renovace platí, že o čím méně věcí se budete muset postarat, tím to pro vás bude jednodušší.
Když se pokusíte přesunout věci z renovovaných místností do jiných, rychle si uvědomíte, že jste na pokraji utopení ve věcech. Naplánujte si to předem.
Sbalte se, jako byste se stěhovali. Pamatujte – budete muset vše ze dvou místností vtěsnat do jedné.

Vytvořte zónu přestavby

Během přestavby se majitelé domů, děti a domácí mazlíčci musí držet mimo oblast výstavby. Pro bezpečnost majitele domu musí být pracoviště zablokováno. Zónu můžete vytvořit postavením dočasných překližkových stěn s dveřmi nebo jednoduše rozšířením plastové fólie přes vchody.

Připravte se na prach

Boj se stavebním prachem je noční můra úklidu. Plastové desky zmíněné v předchozím odstavci zabrání některým z nich proniknout do obytných prostor vašeho domova, ale to nestačí.

Pokaždé, když dodavatelé vstoupí a opustí rekonstruované místnosti, bude je pronásledovat prach. Takže nezapomeňte:

 

  • přilepte plastové fólie na podlahu vchodů
  • přelepte plastové fólie přes dveře do obytných prostor
  • zakryjte nebo ještě lépe odstraňte veškerý nábytek a předměty z cest vedoucích do stavebních oblastí

 

Ach, a nezapomeňte při chůzi po těchto stezkách používat jinou obuv.

Uklízejte každý den po dokončení práce

Každý den, když je práce hotová, čistěte cesty ke stavebním plochám. Může to chvíli trvat, ale bude to stát za to – některé části vašeho domova očistíte od prachu a výrazně to zlepší, jak se uvnitř cítíte.

Rada: postříkejte prach vodou

Prach se může dostat kamkoli do domu, může foukat ven a proniknout do všeho, včetně auta sousedů. Pokud se – samozřejmě – už nemůže dostat do vzduchu. Nastříkejte na něj vodní mlhu malým sprejem.

Udělejte si mini dovolenou

Někdy si prostě potřebujete odpočinout. Pronajměte si pokoj v hotelu, jděte do restaurace a získejte zpět svou energii.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.