Jak sladit dřez s vašimi potřebami a schopnostmi, aby se používání kuchyně stalo potěšením?

Poslouchejte v audio verzi

Kuchyně je zvláštním místem v prostředí celého domu. Zde trávíme spoustu času přípravou jídel pro sebe a blízké. Vaříme, pečeme, experimentujeme, připravujeme zavařeniny na zimní období, to vše proto, abychom se dostali přes žaludek do srdce. Hýčkáme chuťové buňky těchto malých i velkých gurmánů.

 To je místo, kde všechno nádobí, příbory a sklenice se umyjí po chutné večeři. Proto je tak důležité, aby Naše kuchyně byla nejen krásná, ale také velmi praktická. Výběr správného dřezu může způsobit, že každodenní činnosti již nebudou nepříjemnou prací. 

 Proto, speciálně pro vás, jsme připravili průvodce, který vám v 8 krocích ukáže, čemu věnovat pozornost, aby dřez dokonale odpovídal Vašim potřebám, aby byl každý okamžik strávený v kuchyni příjemnější.

 Tak a je to tady!

 Velikost

Kuchyňský prostor je různorodý, může být velký a otevřený, úzký nebo protáhlý a není příliš nastavitelný. Každý z nás má jiné možnosti, pokud jde o prostor, který máme k dispozici. Bez ohledu na to, místo pro dřez musí být nalezeno v každé kuchyni.

 Proto byste se měli nejprve ujistit, že jeho velikost bude odpovídat místu, kde jej chcete nainstalovat.

 Co když je vaše pracovní deska stále ve velmi dobrém stavu, ale je nejvyšší čas vyměnit dřez za nový?

 Z Našich více než 15 let zkušeností víme, že je to běžná noční můra pro mnoho lidí. Obávají se, že otvor v pracovní desce, který byl vyříznut speciálně pro starý dřez, bude při výběru nového dřezu problematický.

 Nic nemůže být vzdálenější pravdě!

 Velmi užitečným nástrojem je náš vyhledávač, který vám pomůže najít správné umyvadlo pro vaše stávající otevření pracovní desky, a to za méně než 10 sekund!

 Stačí kliknout ZDE a podívat se, jaké návrhy jsme připravili speciálně pro vás!

 Tvar

Tvar dřezu je důležitou otázkou nejen designu, ale i jeho funkčnosti. Nejoblíbenější jsou obdélníkové, kulaté a rohové dřezy.

 Obrovskou výhodou obdélníkových dřezů je jejich krásný vzhled. Představují se velmi elegantně a jejich tvar je činí velmi pohodlnými pro každodenní použití.

 To, co odlišuje kulaté dřezy, je to, že poskytují značný pracovní prostor srovnatelný s jejich velikostí. Vzhledem k tomu, že mají oválný tvar, můžete snadno umýt hrnce a pánve. Díky tomu jsou velmi funkční a velmi esteticky příjemné.

 Rohové dřezy, na druhé straně, dávají příležitost využít kuchyňský prostor na maximum. Proto fungují velmi dobře v malých kuchyních, kde ve skutečnosti záleží na každém centimetru! Jejich jedinečný tvar vám dává možnost umístit je do rohu, takže je můžete volně používat

 Způsob montáže

Dalším důležitým faktorem je, jak se dřez instaluje. Výběr závisí na našich preferencích a stylu kuchyně. Existují dva typy: 

  •     Dřez na pracovní desce
  •     Dřez pod deskou

 Nejčastěji volené dřezy jsou dřezy na pracovní desku. Jsou namontovány na kuchyňské desce. Jejich výhodou je, že jsou vhodné pro jakýkoli typ pracovní desky.

 Pokud chcete na pracovní desce zachovat hladký, dokonce “bezešvý” prostor – pak je pro vás ideální umyvadlo se spodní montáží! Jen se ujistěte, že je pracovní deska voděodolná. Nejlepší možnosti jsou vyrobeny z kompozitu, žuly a sintrovaného materiálu.

 Materiál

Váš výběr materiálu určí vaši celkovou úroveň spokojenosti s používáním dřezu. To je velmi důležitý faktor, protože každý materiál má jiné vlastnosti a zvládá výzvy, které čekají na každodenní používání, jinak. Nejoblíbenějšími materiály, které se používají pro dřezy, jsou žula, nerezová ocel a keramika. Ten, který vydrží mnoho let, je určitě žulový dřez.

 Navzdory plynutí času si díky svým nádherným vlastnostem zachovává svůj krásný a dokonalý vzhled. Naše dřezy jsou vyrobeny z 80% žuly a 20% pryskyřice, takže si poradí i s těmi nejnáročnějšími kuchyněmi v mnoha evropských zemích.  Můžete nalít vroucí vodu podle libosti, aniž byste se museli starat o prasknutí dřezu. Žulové dřezy jsou ideálním řešením pro lidi, kteří oceňují kvalitu a trvanlivost po celá léta.

 Počet komor

Nejste si jisti, kolik komor by měl mít váš dřez? Jedna, jedna a půl, nebo možná dvoukomorová? To, co pomáhá rozptýlit jakékoli pochybnosti, je to,co naše kuchyně potřebuje.

 Zamyslete se na chvíli, jak často denně používáte dřez a jaké nádobí v něm chcete umýt? Potřebujete velký dřez na mytí hrnců a pánví? Nebo používáte myčku na denní bázi a používáte dřez k opláchnutí nádobí před vložením do myčky?

 Pokud máte velkou rodinu a často zvete hosty, stojí za to vsadit na větší dřez, který vám umožní snadno připravovat jídlo a umývat nádobí. Na druhou stranu, v menších kuchyních bude dřez s menšími rozměry fungovat lépe.

 Barva

Kuchyně je místem kulinářských dobrodružství, chutí, ale také … BARVY. Díky tomu nás rozhodně baví déle svou nádherou a šarmem. V kuchyni používáme dřez nejčastěji, takže se stává hlavní postavou v celé místnosti. Upoutá pozornost sama na sebe a upoutá pozornost každého, kdo překročí práh kuchyňského prostoru. Proto vám správná barva dřezu dává příležitost dosáhnout požadovaného stylistického efektu v kuchyni.

 Naše široká škála barevvám umožní vybrat si barvu dřezu, která odpovídá jakémukoli designu kuchyně. 

 Pokud si nejste jisti, kterou barvu zvolit – můžete si objednat naše bezplatné vzorky barev ZDE. Tímto způsobem si vyberete správnou barvu dřezu, která bude ladit s vaším kuchyňským nábytkem.

 Funkčnost

S odkapávačem nebo bez odkapávače? To je jedna z nejčastějších otázek při výběru vašeho vysněného dřezu. Proto stojí za zvážení, jak a kam dáváme nádobí ihned po umytí v naší kuchyni.

 V případě dřezu s odkapávačem je sušička doslova “po ruce”. Mokré nádobí můžete snadno odložit, aniž byste se museli obávat, že kolem vás bude stříkat voda. Nemusíte investovat do vyhledávače pracovní desky a ušetřený prostor můžete využít na cokoliv chcete!

 Na druhou stranu, dřez s odkapávačem bude fungovat skvěle v kuchyni s myčkou nádobí. Většina nádobí přistane v myčce na nádobí, zatímco zbytek – můžete umýt ručně, okamžitě otřít a vrátit zpět na své místo. Pokud samozřejmě vaše kuchyně nemá prostor ve skříňce nad dřezem, který bude věnován speciálně pro sušení nádobí.

 Příslušenství

Kazí pohled na plastové lahve s mycím prostředkem vizuální efekt vaší kuchyně? Nebo nemáte dostatek místa na pokládání prostředku?

 To, co může vyčistit váš prosto, jsou doplňky, které dělají věci uspořádanější a uklizenější.

 Nabízíme dávkovače kapalin, které lze instalovat do dřezového otvoru nebo do pracovní desky, automatické nebo ruční sifony, které lze také připojit k myčce nebo pračce.

 Shrnutí

Při rozhodování o dřezu pro Vaši kuchyni byste měli vzít v úvahu různé faktory, jako je velikost, tvar, způsob instalace, materiál, funkčnost, počet komor, barva a potřebné příslušenství. Tímto způsobem budete ladit vysněný model s vaší kuchyní, a bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts