Jaký interiérový design nejlépe vyhovuje Vašemu charakteru?

V okamžiku, kdy uspořádáte výzdobu svého domova, chcete, aby odrážela Váš charakter. Domov je místo, kde trávíte drtivou většinu svého času.

To, jak sladíte svůj interiér se svým charakterem a vkusem, bude mít významný dopad na vaši pohodu.

 Každá osobnost a osoba má prostředí, ve kterém se cítí nejpohodlněji. To platí pro barvy, styl a míru, do jaké je váš prostor naplněn různými druhy objektů.

 Pokud chcete sladit svůj interiérový design podle svého temperamentu, musíte zvážit všechny tyto tři aspekty.

 Barvy

 To jsou ty, které nejvíce zaplní váš pokoj a jsou pozadím pro zbytek vašeho okolí.

 Pokud jde o styl, odstín je absolutním základem, na kterém je založeno vše ostatní.

 Základní dvě barevné divize jsou:

  • Teplé barvy
  • Studené barvy

 Barvy nám mohou dát pocit tepla nebo chladu kvůli asociacím, které s nimi máme.

 Začněme první divizí. Teplé barvy zahrnují všechny barvy, jako je žlutá, oranžová a červená. Přítomnost těchto barev způsobuje, že se cítíme tepleji, protože je přirozeně spojujeme se sluncem.

 Na druhou stranu, v přítomnosti barev, jako je bílá, modrá a fialová – budeme se cítit chladněji, protože jejich přítomnost nám přináší takové asociace jako sníh, voda, led.

 Druhé rozdělení barev je

  • Energické barvy
  • Klidné barvy

 Rozdělení barev na energetické a klidné barvy je rozdělení na ty barvy, které nám dávají energii, stejně jako ty, které na nás mají uklidňující účinek.

 Mezi energické barvy zahrneme všechny šťavnaté barvy. Barvy jako oranžová, žlutá, červená, jasně zelená. Přítomnost těchto barev nás naplňuje energií. Zvláště oslovuje lidi, kteří jsou energičtí a optimističtí v přírodě. Na druhou stranu se tyto barvy nedoporučují lidem, kteří jsou nervózní v přírodě, protože v takové situaci mohou působit jako dráždivý.

 Klidné barvy budou zahrnovat všechny zemité tóny, to znamená: hnědou, béžovou, zelenou a také všechny odstíny bílé.

 Tyto barvy osloví lidi s mírně klidnějšími povahami, s rodinným a teplým charakterem. Modrá barva uklidňuje a utišuje, zatímco hnědá a béžová podporují relaxaci.

 Bílá barva podporuje čistotu mysli a podporuje kreativní myšlení. Pro lidi s energetickou povahou se tyto barvy mohou zdát prostě nudné.

 Každá barva nás ovlivňuje individuálně svým vlastním způsobem. Barvy mohou povzbudit naši chuť k jídlu, budovat důvěru a poskytnout mnoho dalších podnětů pro naši pohodu.

 Můžeme kombinovat a proplétat všechny barvy mezi sebou. Obě různé barvy i jejich konkrétní odstíny.

 Naše interiéry nemusí být monochromatické.  Udržet celou místnost v jednom tónu není nutné.

 Styl

 V závislosti na naší povaze bychom měli přemýšlet o vhodném stylu zdobení našeho interiéru.

 Pokud jste introvert a ceníte si klidu, určitě se vám budou líbit jednoduché a ergonomické tvary, které mají moderní a minimalistické styly. Hladké povrchové úpravy s cihlovými, dřevěnými nebo betonovými povrchy dodávají tomuto stylu pocit prostornosti. Tyto typy designových prvků vám poskytnou pocit svobody a umožní vám soustředit se.

 Pokud jste člověk, který je otevřený novým věcem a oceňuje společnost, určitě vás ohromí skandinávský styl. Sázení na pohodlí, pohostinnost a funkčnost jistě podpoří atmosféru pro trávení volného času s přáteli.

 Pro ty, kteří rádi vyjadřují svou osobnost prostřednictvím svých interiérů, bude dobře fungovat rustikální styl, koloniální styl a postindustriální styl, který dává plnou svobodu při umístění bohatství ozdob.

 Na druhou stranu, každý, kdo ocení eleganci, bude mít rád klasický styl a styl art deco. Oba tyto styly se vyznačují neobvykle vysokou expozicí prvků a umožňují použití vysoce kvalitních nuancí.

 Pro každého, kdo má zároveň rád bohatou výzdobu, můžeme také s jistotou doporučit koloniální styl.

 Pokud oceníte sentimentální hodnoty, pak se vám určitě bude líbit anglický styl a rustikální styl. Oba styly se vyznačují bohatou výzdobou, což jim dává jejich nezaměnitelný klasický vzhled.

 Výplň

 Výplň interiéru má obrovský vliv na to, jak se v něm cítíme při naší povaze.

 O čem je řeč?

 Mluvíme o tom, že člověk, který oceňuje prostor, musí vsadit na minimalismus. Dekorace na stěnách, obrazy, markýzy a všechny druhy dalších dekorací zvýší pocit ohromení.

 Minimalismus také jistě osloví lidi, kteří oceňují funkčnost. Takoví lidé mají rádi, když v místnosti není nic, co by je rozptylovalo. Tento styl je často doporučován, když pracujeme v našich domovech.

 Na druhou stranu, lidé, kteří se vnímají jako lidé s bohatým interiérem, se ocitnou dokonale v pohodě s různými výtvory. Bohatství ozdob jim umožňuje vyjádřit svou osobnost a dostat se do emocionálního stavu, což je důležitý prvek pohody.

 Vášniví lidé, kteří se identifikují se svými vášněmi, to rádi vyjadřují prostřednictvím různých typů kreativních prvků ve svých pokojích. Tyto typy věcí jim také umožňují vytvořit atmosféru, která je často jejich životní inspirací.

 Shrnutí

 Mnoho prvků se může střídat. Nemusíme se omezovat na jednu barvu nebo jeden styl.  Nezapomínejme, že členů domácnosti je často několik, což znamená vypracovat nějaký kompromis.

 Pak musíme dovedně vyvážit celou místnost, abychom nepřemohli ty, kteří oceňují klid, nebo nedráždili členy domácnosti, kteří oceňují tlumené barvy. Použití klasického stylu také nemusí znamenat úplné opuštění jednoduchosti, kterou nám minimalistický styl nabízí.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts