KDY SE DŘEZ NEVEJDE DO SKŘÍŇKY

Na první pohled se může zdát, že vše co ve skutečnosti potřebujete znát, je obvod okraje dřezu a jeho vnější objem. Praxe ale ukazuje, že existuje několik dalších aspektů, které bychom měli zvážit předtím, než se rozhodneme pro koupi.

Nejčastější chybou při výběru dřezu je nesprávné uvážení prostoru, který zabere ve skříňce pod ním.

Co by se tedy mohlo poté zkazit při instalaci? Předtím než zvolíme dřez do skříňky nebo skříňku pro dřez, měli bychom si odpovědět na některé důležité otázky:

1. Jak se mi dřez vejde do skříňky?

Absolutním základem je, že vnitřní komora dřezu se vejde do skříňky.

Většina kuchyňských skříněk je vyráběna ve 40 cm, 45 cm, 50 cm, 60 cm a 80 cm velikostech. Výrobci dřezů to vědí, takže často čtete v jejich popisech výrobků, do jaké velikosti skříňky ten daný dřez bude pasovat. V případě dřezu pokládaného na kuchyňskou desku (nejoblíbenější typ současně prodávaných dřezů), aby se vešel do skříňky, jeho vana(y) se musejí vejít mezi stěny skříňky. Jinými slovy: vnější šíře jeho vany (van) musí být menší než vnitřní šíře skříňky.

Před nákupem se ujistěte, že stěny Vaší skříňky umožní, aby se mezi ně vana (vany) dřezu pohodlně vešly.

 

2. Co je pod mým dřezem?

Dále, je potřeba analyzovat, co plánujeme dát pod dřez. Pokud máte v úmyslu pořídit tam určitý spotřebič, například myčku nebo pračku, nebo věc pod dřez, bude nutné zvážit, zda to příslušenství dřezu umožní. Vyplatí se také pamatovat, že dřezy s odkapávačem potřebují místo ve skříňce pouze pro svoji vanu. Místo pod odkapávačem může být použito např. Pro: myčku, odpakové koše nebo další kuchyňské příslušenství.

 

 

 

 

 

 

 

3. Jak bude fungovat vodovodní a odpadní systém?

Je skutečností, že navíc k samotné vaně dřezu, bude třeba zajistit prostor ve skříňce také pro vodovodní baterii a odpad dřezu.

Jejich montáž často naší skříňku nutí k rozebrání a vyřezávání jejích částí. Když si koupíte skříňku s pokročilým systémem šuplíků a poliček, můžete být zklamaní, když se ukáže, že systém sifonu Vám neumožní je používat.

Doporučujeme na to pamatovat také při volbě drtiče odpadu.

Další důležitá věc je sklon odpadu.

Pokud Váš sifon běží ve skříňce, je potřeba mít na mysli, že jeho sklon musí být dostatečný, aby umožnil gravitaci vypouštění do kanalizace.

 

4. Nezasáhne příslušenství za hranu skříňky?

Příslušenství je nejčastěji přehlížená věc. Když umístíme dřez na desku, pamatujte na místo pro dávkovač saponátu. Představte si situaci, kdy umístíte dřez na Vaši desku a připojíte ho k odpadu. Když pak ale dojde na instalaci dávkovače saponátu nebo mýdla, ukáže se, že nádobka dávkovače je přímo v místě stěny skříňky a nemůžete jej instalovat.

To Vás může donutit vrátit dávkovač saponátu a zaslepovat předtím vyvrtaný otvor ve dřezu, určený pro tento dávkovač.

Nejen že tak riskujete ztrátu času při vracení dávkovače, ale také to pokazí estetický vzhled Vašeho dřezu. Někdy se může vyříznout kus stěny skříňky.

Můžete tak získat dodatečný prostor pro dávkovač saponátu.

Nejdříve se ujistěte, že daná stěna skříňky toto umožní.

Před nákupem dávkovače saponátu je lepší se ujistit, že jeho rozměr nepřesáhne ven ze skříňky.

 

Shrnutí

 

Není bez důvodu, že dřez je v kuchyni tím nejsložitějším prvkem k instalaci. Když vybíráte skříňku pro Váš dřez nebo dřez pro Vaši skříňku, zanalyzujte jeho funkci co se týče truhlařiny, napojení na vodu a odpad a elektřinu.

Vyplatí se zvážit každý detail. Očividně, malé věci ovlivní, zda se dřez vejde do Vaší skříňky.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.