Ladění pracovní desky k dřezu – která vám poslouží a která promění Vaši práci v noční můru?

Při výběru kuchyňské desky byste měli vycházet z toho, co od ní očekáváte z hlediska funkčnosti, vzhledu, způsobu údržby a ceny. Pravděpodobně chcete, aby vynikla esteticky a ladila s designem interiéru. Zároveň si uvědomíte, že je každý den vystaven různým scénářům, které život píše, když se vloudí chvilka nepozornosti a vysype se vaše oblíbená porce zdraví v podobě lahodné šťávy z červené řepy.

Cítíte obavy že za vámi zůstane skvrna, která zničí vzhled vaší pracovní desky? O tom, že kuchyně je srdcem každého domova, se ví už dlouho. Právě odtud se ráno zvedá vůně čerstvě uvařené kávy a probouzí ospalé členy domácnosti. Zde začíná nový den, který je jedinečný a výjimečný.

Tento prostor se během okamžiku promění v zemi kulinářských zážitků s nejrůznějšími chutěmi a texturami a vytváří tak jedinečná jídla. Dostaneme se tak přes žaludek až k srdci našich blízkých. Jak často se nám stává, že zachraňujeme hlavní jídlo před připálením na poslední chvíli tím, že položíme horký hrnec na desku? Zní to povědomě? Proto je důležité, aby zvládla úkoly, které na ni každý den čekají.

Typy kuchyňských desek – výhody a nevýhody a jak instalovat dřezy Lavello

Mnoho dalších faktorů bude záviset na materiálu, ze kterého je pracovní deska vyrobena, její snadné údržbě a odolnosti. A hlavně – celkový vzhled celé kuchyně po mnoha letech používání. Rozhodnout se pro pracovní desku do kuchyně není nikdy snadné, vzhledem k tomu, že dnes je na trhu široká škála možností. Musíte vzít v úvahu několik faktorů, které jsou individuální pro Vaše potřeby. V tomto článku vám proto pomůžeme rozptýlit veškeré pochybnosti při ladění té správné pracovní desky k Vašemu dřezu.

Laminátové pracovní desky

Pokud sníte o praktickém povrchu, který se snadno udržuje, pak důrazně doporučujeme laminátové pracovní desky. Pro svou nízkou cenu a mimořádně bohatý výběr dekorů a barev, odpovídající aktuálním trendům, jsou nejčastěji voleným typem pracovních desek.

Díky tomu si snadno vybereme tu pravou do každého stylu kuchyně. Dřez Lavello si snadno nainstalujete sami, stačí vám totiž připravený otvor v desce. Klasická zapuštěná instalace je zdaleka nejjednodušší způsob instalace. U tohoto typu pracovní desky nebude fungovat zavěšená instalace – tedy ze spodní části skříně, protože i přes naši nejlepší snahu nemůžeme materiál ochránit před nasáknutím vody.

Dřevěné pracovní desky

Chcete, aby vaše kuchyně kouzelně okouzlila svým teplem a útulností? Dřevo interiér rozhodně zahřeje a udělá ho jedinečným. Funguje dobře v různých aranžmá, tradičních, rustikálních i moderních, které vám umožní naplno využít potenciál tohoto ušlechtilého materiálu. Je nadčasové, navíc má dlouhou životnost a je ekologické. Ve skutečnosti vás dělí jen jeden krok k tomu, abyste si užili Váš dřez.

Instalaci zvládnete sami, stačí jen připravený otvor v pracovní desce a… hotovo! Mějte však na paměti, že listnáče jsou obecně odolnější, zatímco jehličnaté stromy jsou měkké a křehké. Důrazně doporučujeme dubové a teakové dřevo, protože nenasáknou vodou – můžete je bez váhání použít právě na místech, jako je kuchyně, která jsou zvláště vystavena vodě.

Dřevěné pracovní desky jsou pevné a odolné. Běh času je může dokonce příznivě ovlivnit, pokud je o ně náležitě pečováno. Lze je opakovaně přelakovat bez ohledu na to, zda byly naolejovány nebo lakovány. Je možné řezat různé tvary a tloušťky, takže lze realizovat nejrozmanitější nápady.

Na rozdíl od laminátových nebo kamenných desek potřebuje dřevěná deska častou impregnaci a navíc vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud máte rádi rodinné výlety za lesním ovocem mimo město, dejte si po návratu obzvlášť pozor, protože tyto desky nejsou příliš odolné vůči skvrnám od tohoto ovoce, stejně jako řepy nebo jahod. Pohled na takovou špínu by mohl opravdu ztrpčovat kuchyňskou práci. Především je také třeba dávat pozor na horké nádobí, protože dřevo je hořlavý materiál.

Kompozitní kuchyňské desky

Možná jste člověk, kterému záleží na tom, aby dokonalá kuchyňská deska spojovala estetiku s odolností? Chcete si užít kuchyni, kde se nebudete muset bát skvrn od rajčatové omáčky, když oslavujete s přáteli v italském stylu? Skvělým řešením je kompozit.

Není to nic jiného než směs mletých minerálů, barviv a pojiva, obvykle pryskyřice, a funguje dobře tam, kde kámen nebo dřevo vždy nestačí. Tento materiál je termoplast, lze jej libovolně tvarovat, takže snadno získáte jakoukoli podobu, navíc na spojích nejsou vidět žádné sváry. Abychom podtrhli jedinečnou krásu našich dřezů, doporučujeme klasickou zapuštěnou nebo i spodní instalaci, která bude také fungovat dobře. Výhodou takové pracovní desky je jistě její odolnost vůči skvrnám a snadné čištění. Je necitlivá na kyseliny, takže čištění lze provést běžnými chemikáliemi dostupnými v obchodech.

Kompozit je mnohem lehčí než kámen, takže nehrozí poškození spodních částí kuchyňských skříněk nebo nosné konstrukce vahou pracovní desky. Ve vjemu je to také teplejší materiál. Tato deska, pokud není dostatečně kvalitní, může být náchylná k poškrábání. Pokud jste domácí barista, nezapomeňte kávovar podložit, protože kompozit může být náchylný k poškrábání. Řezání citronu přímo na této desce je také z říše snů. Přestože je kompozit levnější materiál než kámen, cena je stále vysoká.

Skleněné kuchyňské desky

Záleží Vám na originálním vzhledu vaší kuchyně? Nebo možná potřebujete opticky zvětšit a prosvětlit malý prostor určený pro kulinářské výdobytky? Pokud ano, pak bude sklo pro tento úkol ideální! Pro výrobu kuchyňských desek se používá tvrzené sklo a tavené sklo, připravené ze dvou skleněných tabulí. Na tento materiál se skvěle hodí klasická zapuštěná instalace dřezu.

Tento mimořádně působivý materiál je velmi odolný vůči vlhkosti a nečistotám, takže si můžete dát tolik času, kolik potřebujete, abyste utírali rozlitý pomerančový džus. Tento materiál navíc nepotřebuje žádnou údržbu ani impregnaci. Nejlépe vypadá v moderní a minimalistické kuchyni, ale stejně dobře se hodí k rustikálnímu a industriálnímu stylu. Na takový povrch se však díky hladkému a reflexnímu povrchu velmi snadno dostanou šmouhy, otisky prstů a další nečistoty. Takové řešení bude fungovat pro ty, kteří nevidí žádný problém v častém čištění a leštění skla. Je vhodné pamatovat na to, abyste potraviny nekrájeli přímo na něm, protože je to materiál občas náchylný k poškrábání, pokud máte velmi ostrý nůž.

Nový dřez Lavello vs nová kuchyňská deska

Nyní, když jsme probrali různé kuchyňské desky z hlediska jejich silných a slabých stránek a jak nainstalovat naše dřezy, může vás napadnout následující otázka: „co dělat, když je současná pracovní deska v dobrém stavu a chci ji zachovat a vyměnit jen umyvadlo?”. Speciálně pro vás jsme připravili průvodce, který vám pomůže samostatně vybrat perfektní dřez pro vaši současnou kuchyňskou desku. Potřebujete pouze 10 sekund, aby Vám náš vyhledávač pomohl najít perfektní model dřezu pro předem vyříznutý otvor ve vaší aktuální pracovní desce.

Stačí kliknout na odkaz níže: https://drezy-lavello.cz/naleznete-drezy-ktere-budou-vyhovovat-otvoru-po-vasem-starem-drezu/

Shrnutí

Kuchyňská deska je nejen pracovním prostorem v kuchyni, ale také jedním z nejdůležitějších prvků při zařizování celé místnosti. V praxi se ukazuje jako mimořádně důležitý pracovní prostor. Proto je velmi důležité, aby byla funkční a odolná a navíc dokonale ladila s dřezem Lavello. V kuchyni, kde je velký ruch, by kuchyňské desky měly vyniknout mimořádnou odolností, aby mohly sloužit roky. Jedničkou jsou v tomto ohledu rozhodně kamenné pracovní desky. Určitým kompromisem mezi cenou a kvalitou jsou kompozitní desky – méně exkluzivní než žulové. Dřevěná pracovní deska naopak dobře poslouží v kuchyni klasického charakteru, která bude mimořádně útulným místem. Pokud máte skromný domácí rozpočet, nejrozumnější volbou mohou být dřevotřískové desky potažené laminátem, dostupné v různých provedeních a barvách. Doufáme, že po přečtení našeho článku najdete tu správnou kuchyňskou desku a sladíte ji s Lavello dřezem, čímž vytvoříte kuchyni svých snů.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    piszepaulina@gmail.com Płócieniczak Paulina