Máte obavy z výměny nerezového dřezu za granitový?

Obáváte se, že změna materiálu dřezu nevyplní Vaše očekávání?

S ohledem na to, jak oblíbené nerezové dřezy byly, změna na granitový může vznést mnoho pochybností

Jako výrobce granitových dřezů, stále dostáváme mnoho chvály od zákazníků, kteří se rozhodli vyměnit svůj nerezový dřez za granitový. Na základě našich rozmluv jsme vytvořili tento článek, který Vám, jak doufáme, poví více na téma granitových dřezů.

Možná Vás zajímá, jak se granitové dřezy vyrovnají nerezovým.

Abychom se podívali blíže, porovnali jsme ty nejdůležitější vlastnosti, které určují kvalitu dřezů. Zde jsou výsledky naší analýzy:

1. Vzhled

Fenoménem granitových dřezů je to, že se hodí téměř ke každému dekoru! Nezáleží na tom, zda chcete Vaši kuchyni mít ve futuristickém stylu nebo si přejete tradiční vzhled. Granitový dřezy se budou hodit prakticky ke každému designu.

Co Vás okamžitě upoutá na první pohled na granitových dřezech, je jejich neobyčejný vzhled! Granitový materiál a třpytivé nebo grafitové akcenty dodávají granitovým dřezům jiskru jak klenotu ve Vaší kuchyni!

Žádný jiný materiál nenabízí takový neobyčejný lesk jako granitové dřezy. Jedna impregnace jedlým olejem za dva týdny způsobí, že z Vaší kuchyně je zářící království.

Jste člověkem, kterému záleží na atraktivním vzhledu Vaší kuchyně? Není pochyb, že granitové dřezy na Vás udělají obrovský dojem.

Navzdory šarmu, nabízenému granitovým materiálem, je ještě něco, co vzhled Vaší kkuchyně posune do další úrovně.

A tím je škála barev granitových dřezů.

Cítíte se také lépe v místnostech, kde je vše barevně sladěno?

Granitový dřez může být v dokonalé harmonii s Vaší deskou, nábytkem nebo stěnou přímo za ním.

Granitový dřez také může být milým dotekem, který zvýrazní přítomnost jediné barvy ve Vaší kuchyni nebo může být součástí postupného přechodu mezi barvami, jemně oddělující nižší části kuchyně od vyšších.

Toto vše je možné díky škále barev, kterou nám granit nabízí.

Bohužel, nerezové dřezy již dnes nejsou tak atraktivní.

S jejich jednoduchým kovovým vzhledem, jejich přítomnost dodává naší kuchyni “pracovní” vzhled.

Navíc musíme vzít v potaz skutečnost, že pokaždé, když nerezový dřez nevytřeme do sucha, na jeho povrchu se ukážou bílé zbytky vody.

Skutečnost, že se na ně snadno chytá a je vidět špína, nebude mít pozitivní vliv na vzhled naší kuchyně.

2. Zvuky

Jedním z nejpádnějších důvodů, proč si stále častěji vybíráme granitové dřezy, je ticho, které nás obklopuje při mytí nádobí.

Bohužel to samé se nedá říci o nerezových dřezech.

Pojďme se podívat na základní konstrukci nerezového dřezu … Nepřipomíná Vám zvon? Ta samá konstrukce a materiál. Nechová se snad stejně, když v něm přistanou talíře a příbory?

Představte si, že chcete umýt nádobí po večerní oslavě. Každý u Vás doma již spí. Ve chvíli, kdy začnete mýt talíře a příbory, nepříjemný zvuk začne vycházet ze dřezu a vzbudí Vaši rodinu.

Kolikrát se Vám toto stalo po ránu?

Vstanete trochu dříve než zbytek domácnosti a chcete udělat nějaké domácí práce, avšak nemůžete, protože každý u Vás doma ještě spí. Jediné, co můžete udělat, je vzdát to a počkat, až se všichni vzbudí.

Když používáte granitový dřez, nemáte žádné takové obavy.

Jeho bytelná, granitová konstrukce zajistí, že každý zvuk je při mytí nádobí pohlcen. Narozdíl od nerezového dřezu, granit neprodukuje tak hlasité zvuky při mytí nádobí. Dělá život snadnějším, když musíte nebo chcete pracovat chvíli v tichosti.

3. Odolnost vůči teplotám

Teplotní odolnost granitu je bezpochyby vysoká. Kombinace 80% granitu a 20% syntetické pryskyřice a vysoko – teplotního tvrzení umožňuje bez obav vylít horkou tekutinu do dřezu.

Nerez je na teplo více citlivý. Existuje nebezpečí, že tvar dřezu se pod vlivem tepla zdeformuje.

Deformace komory dřezu může způsobit, že na dně komory bude zůstávat voda.

Představte si, že po každém umytí se musíte zbavovat zbytkové vody a nečistot pomocí rukou, vtlačovat je do odpadu.

4. Odolnost vůči poškození

Které dřezy vyhrají v testu poškození?

Struktura granitu a pryskyřice vykazuje neopakovatelnou odolnost vůči prasknutí, dokonce i po mnoha letech používání! Granitové dřezy jsou krásné zejména díky jejich odolné konstrukci. 10ti letou záruku na naše dřezy nedáváme bezdůvodně.

A co nerezové dřezy?

Nerezové dřezy také vykazují vysokou odolnost vůči poškození a prasknutí.

Avšak, toto nezakládá odolnosti vůči poškrábání.

Jako výsledek, mikro – poškození na povrchu nerezového dřezu značně ovliv%nují jeho sklon ke znečištění.

Více na toto téma je popsáno v další sekci.

5. Údržba

Záležitost špíny je nejčastější noční můrou doprovázející nás v kuchyni.

Je to citlivé téma, protože špína v naší kuchyni se rychle změní na prostředí pro bakterie. Co z toho vyplývá? Od nepříjemného zápachu, přes složité odstraňování špíny, po nebezpečí otravy z jídla.

Hygiena v naší kuchyni je základem bezpečí.

A právě dřez je místem, kde se čisté a špinavé potkává nejčastěji!

Představte si, že jedno z jídel ve Vaší lednici se zkazí. Přirozeně je vyhodíte do koše a umyjete talíř ve dřezu.

O několik hodin později někdo z Vaší domácnosti naplní dřez vodou a myje v něm zeleninu na salát.

Tímto způsobem se nebezpečné množství bakterií dostává do salátu, který si za moment vychutnají všichni doma.

Jak jsou na tom dřezy?

Odolnost dřezu vůči zašpinění závisí z velké části na tom, z čeho je dřez vyroben. Silná a bytelná konstrukce granitových dřezů neumožní na povrchu dřezu žádné škrábance, díky čemuž se špína na povrchu dřezu obtížněji usazuje!

To dělá granitové dřezy mimořádně snadné na údržbu a ultra hygienické. Vše, co potřebujete k vyčištění granitového dřezu, je pevnější žíňka a trochu prostředku na mytí nádobí!

Nerezový dřez vyžaduje dokonalejší čištění. Jeho povrch vyžaduje časté drhnutí drátěnkou, což dále poškozuje jeho vany a prohlubuje efekt špíny.

Navíc vodní kámen přilne k nerezovému povrchu daleko rychleji.

Poznáváte bílé, těžko odstranitelné fleky, způsobené vodním kamenem? Boj s kamenem v kuchyni je Sysyfovská práce … a tak obtížná.

S granitovým dřezem, jedna impregnace jedlým olejem za dva týdny, a můžeme na tuto noční můru zcela zapomenout!

Shrnutí

Po vyjmenování výše uvedených vlastností se stává zřejmým, proč jsou granitové dřezy stále více a více v kuchyních využívány.

Jediná skutečná výhoda nerezových dřezů může spočívat v jejich nízké pořizovací hodnotě. Přesto se vyplatí zvážit, zda malý rozdíl v ceně nebude mít dopad v hodinách strávených čištěním, penězích utracených za čistící prostředky a ve stresu způsobeném tragickým vzhledem.

Z našich zkušeností víme, že kvalitu si lidé pamatují lépe, než nízkou cenu.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts