Podvěsný dřez – usnadňuje nebo ztěžuje život? Odhalujeme všechna tajemství!!!

Poslechněte si audio verzi

Hledáte umyvadlo, které kombinuje praktičnost s elegantním, nadčasovým tvarem a exkluzivním, luxusním stylem?

Jste na správném místě!

Víme velmi dobře, že výběr toho správného je klíčem k úspěchu. Jedním z nejzajímavějších řešení, které lze použít v kuchyni, je podmontovaný dřez.

Zajímá vás však, jaká je praxe? Nejste si jisti, co očekávat a na co se připravit?

Bez obav.

Chystáte se zjistit, co je to umyvadlo pod deskou!

V následujícím článku si popíšeme, čemu věnovat zvláštní pozornost a co zaručuje spokojenost s používáním tohoto typu dřezu.

Více pracovního prostoru

Závěsné umyvadlo, jinak známé jako dřez pod desku, je namontováno na spodní straně pracovní desky, a nikoli na pracovní desce, jako je tomu v případě dřezů, které jsou umístěny přímo na ní. Díky tomuto řešení není na pracovní desce vyčnívající rám. Tímto způsobem získáte více pracovního prostoru.  Můžete si užívat neomezenou svobodu při přípravě jídel, mytí nádobí nebo každodenních pracích.

Odborná instalace

Musíte však vzít v úvahu, že instalace tohoto typu dřezu není jednoduchý úkol. Nestojí za to dělat to sami. Proto jako výrobce doporučujeme, aby byly dřezy pod montáží instalovány profesionálním a zkušeným instalatérem. Odborníci mají specializované nástroje a znalosti o tom, jak je správně používat, takže dřez je bezpečně a pevně upevněn. Kromě toho je správné utěsnění vodovodních přípojek a potrubí klíčem k zajištění toho, aby dřez fungoval správně a neunikla voda nebo odpad. Tímto způsobem se vyhnete obrovskému riziku, které by se mohlo ukázat jako nákladná chyba, protože nesprávná instalace může znamenat selhání. Profesionální instalace zajistí, že dřez je fixován stabilním a bezpečným způsobem.

Jednodušší čištění

Pokud jste někdy přišli otřít pracovní desku, kde je okraj dřezu, jste si dobře vědomi snadnosti, s jakou se zbytky jídla a jiné nečistoty mohou smísit s těmito malými štěrbinami kolem dřezu. Velmi dobře víme, jak obtížné je taková místa vyčistit a jak důležité je v případě úniku rychle zasáhnout! To však není noční můra dřezů pod pultem – v tomto případě  o tom není pochyb! Takové řešení nemá žádná složitá a tajemná zákoutí, do kterých se zbytky potravin vejdou. A navíc podmontovaný dřez vytváří naprosto hladký prostor téměř “bezešvý”. Díky tomu je čištění ještě jednodušší a rychlejší, protože můžete jediným pohybem ruky setřít drobky zpracovní desky přímo do prostoru pro umyvadlo. Ušetříte tak spoustu času při každodenním čištění, protože rychle a efektivně vyčistíte celý povrch bez přílišného úsilí. Je nejvyšší čas přestat se starat o špínu, která se hromadí kolem umyvadla, a oddechnout si.

Skříňka pod dřezem je místem, kde se často nacházejí odpadkové koše a různé čisticí prostředky a detergenty. Bohužel, volba umyvadla pod pultem omezuje tento prostor. Samozřejmě to nemusíbýt problém, pokud se na to připravíte již během rekonstrukce a uvažujete o jiném místě pro uložení čisticích doplňků.

Správný druh kuchyňské desky

Ne všechny typy kuchyňských desek jsou vhodné pro podvěsné dřezy. Abyste si mohli plně vychutnat estetické vlastnosti pod-dřezu, musíte pečlivě přemýšlet o rozhodnutí vybrat kuchyňskou desku. Nejdůležitější je v tomto nařízení namontovat je na desky vyrobené z voděodolných materiálů, jmenovitě kompozitů, žuly a sintrovaných. Nejhorší scénář, který by se mohl stát, je, že pracovní deska, která nabobtná z vody, která bude v průběhu času zcela vyměnitelná. Výběrem kuchyňské desky, která je vyrobena z kamenného materiálu, si můžeme být jisti, že každodenní práce s vodou bude naprosto bezpečná.

Je také důležité si uvědomit, že naše žulové dřezy jsou pevné a těžké. Určitě byste se měli vyhnout materiálům kuchyňské desky s nízkou hustotou, kterými jsou měkké dřevo, překližky, MDF nebo lamináty. Mohou se ukázat jako příliš křehké na to, aby unesly váhu žulového podmontovaného dřezu a také bobtnají působením vody.

Pohodlí každý den

Každý z nás si je dobře vědom toho, kolik se toho děje v oblasti mycí plochy. Není to jen mytí nádobía příprava jídel nebo doplňování konvice pro lahodnou, čerstvě uvařenou kávu. Je to také místo, kde se můžete hygienicky postarat o nejrůznější předměty. Zde čistíme, drhneme a obnovujeme to, co ztratilo svůj lesk. A naše žulové dřezy mají velké a praktické vany, které velmi usnadňují provádění každodenních úkolů. Nemusíte se tedy bát, že se unavíte – naopak. Sami pocítíte novou kvalitu, kterou práce na podhorkovém dřezu přináší.

A především, Naše dřezy jsou vyrobeny ze žuly, díky čemuž se kuchyně stává místem plným klidu a pohody. Tento materiál má v sobě takové vlastnosti, že absorbuje zvuky mnohem lépe než ocelový materiál. Proto bude práce nejen komfortní, ale také příjemná. Díky čemuž bude takové místo příjemnější k provádění každodenních domácích prací.

Nadčasová krása

Síla podmontovaných dřezů spočívá v tom, že jsou krásné bez ohledu na trendy doby. Móda pro různé styly designu kuchyní se mění, ale tento typ dřezu má něco jedinečného, co vyhrává nad časem.  Je to minimalistický design, který dává tečku na “i”. Svým šarmem naplní téměř každý styl kuchyně a nikdy neomrzí. Své příznivce najde v rustikálním, moderním a dokonce i industriálním stylu.

Opatrnosti není nikdy dost

Měli byste však vzít v úvahu, že při výměně dřezu pod deskou mohou nastat potíže. Ty mohou být způsobeny tím, že při demontáži hrozí nebezpečí poškození kuchyňské desky. Může být nezbytné použít speciální nástroje a odbornou pomoc ke snížení souvisejících rizik. Takže budete potřebovat další investice, abyste to udělali správným způsobem.

Shrnutí

Pokud hledáte praktické, snadno použitelné a stylové řešení pro Vaši kuchyni, je pro vás vyroben podmontovaný dřez.

Musíte však mít na paměti, že abyste si mohli vychutnat funkčnost a estetické vlastnosti podhorního dřezu, musíte se na něj řádně připravit. Nejprve je nutné vybrat správný druh kuchyňské desky, aby mohla sloužit mnoho let ve své slávě. A o instalaci požádejte o pomoc profesionálního a zkušeného instalatéra, abyste se vyhnuli možným poruchám, které se mohou ukázat jako nákladné noční můry.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    View all posts