Skříňka pod dřezem a její instalace – jak se vyhnout nejčastějším chybám?

Poslouchejte v audio verzi

Čeká vás rekonstrukce kuchyně? Nebo hledáte svůj vysněný granitový kuchyňský dřez a kuchyňský nábytek? Jsme si dobře vědomi důležitosti kuchyňské dřezové skříňky pro granitový dřez a její instalace.

 Proč?

 Jedná se o prvek, který ovlivňuje pohodlí každodenního používání, stejně jako funkčnost celého kuchyňského prostoru. Ve skutečnosti je to jedno z nejdůležitějších rozhodnutí při renovaci kuchyně.

 Proto je tak důležité pečlivě přemýšlet o tom, kde a jak bude instalován, aby žulový dřez splňoval naše očekávání a každý okamžik strávený v kuchyni byl čistým potěšením.

 V tomto článku objevíme 4 nejčastější chyby při instalaci kuchyňské skříňky, která je věnována žulovému dřezu.

 Přečtěte si, abyste se jim vyhnuli během renovace ve vaší kuchyni!

1. Nesprávná volba místa

 První chybou je špatná volba místa pro skříň určenou pod granitovým dřezem.

 Výběr správného místa pro skříňku určenou pro žulový dřez je klíčovým krokem v procesu instalace. Nemělo by se podceňovat, protože to může ovlivnit celý proces instalace a správné fungování dřezu.

 Nejprve musíte zajistit snadný přístup k instalatérskému a elektrickému systému, protože na nich je založen celý systém.

 Tím je zajištěno, že připojení lapače k odtoku a myčce, pokud ji máme, bude jednoduché a nebude vytvářet problémy na samém začátku.

 Nevhodná volba umístění může způsobit, že instalace bude obtížná a časově náročná, a může dokonce vyžadovat nákladné úpravy.

 Proto stojí za to pečlivě přemýšlet a vybrat místo, které bude optimální z hlediska přístupu k instalaci a umožní snadné připojení dřezu.

 Výběrem správného místa se vyhneme problémům na samém začátku, což nám do budoucna ušetří čas, nervy i peníze.

 2. Nevhodné umístění granitového dřezu na skříň

 Další chybou je nevhodné umístění umyvadla na skříňku.

 Pokud je dřez příliš blízko ke stěně, mohou nastat problémy s instalací příslušenství.

V tomto případě se dávkovač kapaliny nemusí vejít mezi dřez a stěnu. V důsledku toho nebude možné jej správně nainstalovat a otvor určený pro dávkovač saponátu bude muset být zaslepen – čemuž bychom se chtěli vyhnout.

 Proto ke každé objednávce přikládáme šablonu s rozměry výřezu, abychom vám pomohli při instalaci našeho žulového dřezu. Tímto způsobem je mnohem snazší vybrat správné místo, které dokonale zapadne do instalace dalších položek, jako je dávkovač kapalin.

Z našich zkušeností velmi dobře víme, jak extrémně funkční jsou dávkovače tekutin. Díky nim je vaše kuchyně udržována estetická a v bezvadném pořádku.

 Dávkovač tekutin s namontovaným aplikátorem je řešení, které pomůže ušetřit místo kolem našeho dřezu z přírodního kamene.

 Chcete-li získat množství tekutiny potřebné pro mytí nádobí, stačí stisknout čerpadlo. Málokdo ví, žek naplnění našeho dávkovače není nutné jej odšroubovat zespodu. Vše, co musíte udělat, je odstranit výtok dávkovače a doplnit kapalinu!

V našem sortimentu ZDE naleznete kompletní nabídku dávkovačů kapalin s technickým popisem a přesnými rozměry.

 To vám pomůže vyhnout se zklamání během instalace!

 

3. Nevhodná skříň pro granitový dřez

 Další, již třetí chybou, je výběr špatné skříňky pro dřez.

 Je to velmi důležité, protože dřez je jedním z nejpoužívanějších prvků naší kuchyně a skříňka působí jako jeho podpěra a prostor pro něj.

 Představte si situaci, že si koupíte náš krásný žulový dřez. Během instalace se však ukazuje, že to, co vážně brání instalaci odtokového sifonu, je… police ve skříni pod dřezem.

 Už cítíte to obrovské zklamání?

Proto v tomto případě – méně je více.

 Velmi důležitým prvkem při výběru správné skříňky pod dřezem je její obsah, nebo spíše jejich nedostatek.

 Ve skutečnosti tento typ skříně slouží jako technická místnost, která obsahuje – sifon a další instalatérské komponenty.

 Skříň věnovaná granitovému dřezu, nejčastěji nemá zadní stěnu.

Díky tomuto řešení je volný přístup k instalatérským a elektrickým komponentům. Tímto způsobem můžete snadno nainstalovat všechny prvky, které tvoří celou mycí plochu ve vaší kuchyni.

 Pokud se navzdory všemu stále staráte o instalaci polic do skříně pod dřezem, stojí za to zkontrolovat, zda nebudou zasahovat do odtokových trubek a sifonu.

Kromě toho stojí za to pamatovat na správnou výšku polic, aby neomezovaly prostor pro instalatérské komponenty.

 Měly by být umístěny dostatečně optimálně, aby nezasahovaly do přístupu k potrubí a ventilům v případě, že je třeba je opravit nebo vyměnit.

 

 4. Nedostatek odborné pomoci

 V neposlední řadě chybou, která se často vyskytuje při instalaci žulové dřezové skříňky, je nedostatek odborné pomoci. Bohužel ne každý, kdo provádí renovaci své kuchyně, má v této oblasti potřebné zkušenosti. Měli bychom si ujasnit, že není možné být specialistou na všechno.

 Dobrý profesionál je člověk, který má nejen správné nástroje, ale také znalosti a dovednosti potřebné pro správnou instalaci skříní a žulových dřezů. Získání pomoci takového specifika zvyšuje důvěru, že vše bude provedeno správně, což se promítá do bezpečného a pohodlného používání kuchyně.

 Žádost o pomoc odborníka při instalaci skříně pro žulový dřez se vyhne mnoha problémům, které vznikají z nedostatku znalostí při zavěšení skříně a připojení dřezu.

 Profesionál vždy ví, jaká řešení jsou nejlepší a může poradit v otázkách, o kterých si nejsme jisti. Tímto způsobem si ušetříme stres, čas a peníze, které musíme vynaložit na opravu chyb a nápravu škod v případě vlastní montáže.

 Shrnutí

 Není nic horšího, než začít své dobrodružství s novým granitovým dřezem s chybami během instalace.

 Proto je tak důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel.

 Prvním krokem k úspěchu je pečlivě naplánovat, kde bude skříň umístěna. To zaručí snadnou instalaci dřezu a sifonu a také umožní připojení myčky pro mytí nádobí.

 Druhým důležitým krokem je optimální místo na kuchyňské desce pro žulový dřez. Umožní vám instalovat kuchyňské doplňky vašich snů, což usnadní každodenní používání mycího prostoru.

 Dále si můžete vybrat vhodnou kuchyňskou skříňku, která zajistí snadný přístup k instalatérským a elektrickým komponentům během instalace a v případě jakýchkoli poruch.

 V takových situacích bude mít instalatér možnost opravit závadu.

 V neposlední řadě je to pomoc profesionála, který pomůže nainstalovat skříň a náš žulový dřez správným způsobem.

 Stojí za zmínku, že správná instalace skříňky pro žulový dřez je rozhodující pro bezpečnost a funkčnost kuchyně.

 Proto stojí za to věnovat nějaký čas a zdroje dobře promyšlené a profesionální instalaci.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    piszepaulina@gmail.com Płócieniczak Paulina