Instalace dřezu pod oknem – co potřebujete vědět, abyste se vyhnuli nepříjemným “překvapením”?

Zlewozmywak granitowy Lavello Luxor 1.0XL

Toužíte si vychutnat výhled z okna při každodenních pracech u dřezu? Představte si svou krásnou zahradu, závan svěžího vzduchu na tvářích a magickou vůni bylin v květináčích. Vychutnáváte si tento okamžik, který je naplněn vděčností za tuto krásnou krajinu, kterou obdivujete. Nebo možná jste člověk, který žije v centru velkého města a dívá se na panorama oblasti, která je vždy rušná životem? Zvuky přicházející zvenčí signalizují, že den začal vážně. Je to prostor, kde práce, zábava a relaxace přetékají jako voda v moři.

 V našem obchodě najdete jedinečný žulový dřez, díky kterému zažijete tyto mimořádné pocity pokaždé, když se rozhodnete umístit jej pod okno.

 Takové řešení poskytuje kuchyni originální a neobvyklý design, který se dobře hodí nejen do rustikálního, minimalistického nebo moderního uspořádání. Dělá z dřezu nekompromisního hrdinu a upoutá pozornost každého, kdo vstoupí do kuchyňského prostoru. Stojí za zvážení, zda instalace dřezu pod oknem bude fungovat ve Vaší kuchyni. Proto, zvláště pro Vás, níže, rozptýlíme všechny pochybnosti!

 Užitek

 Určitě si takovou organizovanou mycí plochu spojujete se scenériemi v amerických filmech, že? Obrovský prostor rozjasněný přirozeným světlem, které vstupuje do kuchyně velkými okny s výhledem na děti hrající si na zahradě. V posledních letech se však toto řešení stále více používá v evropských domácnostech. Nepochybně si získá srdce těch, kteří si chtějí zpříjemnit čas při mytí nádobí. Poskytuje příležitost k chvilkové přestávce od činnosti, která pro mnoho lidí není jednou z jejich oblíbených povinností. Díky takovému řešení plyne čas mnohem příjemněji a… rychleji!

 V souladu s přírodou

 Přirozené osvětlení je nepochybně obrovskou výhodou, už jen z ekologických a zdravotních důvodů. Umyvadlo u okna vám dává možnost vychutnat si denní světlo po drtivou většinu času. V našem sortimentu máme širokou škálu barev, ze kterých si můžete vybrat. Stojí za zvážení výběr světlé barvy dřezu, tj. pískové nebo bílé, což navíc učiní z kuchyně světlý interiér s velmi útulnou recepcí pro každého člena domácnosti. Přirozené světlo opticky zvětšuje prostor, takže to bude dobré řešení pro úzký nebo malý kuchyňský prostor. Přesto je třeba pamatovat na instalaci dodatečného osvětlení, které usnadní používání této oblasti ve večerních hodinách. Zvažte instalaci nástěnné lampy nebo halogenu nad umyvadlo, což usnadní pohyb v pozdějších hodinách, kdy je přístup k dennímu světlu omezenější.

 Vůně čerstvých bylinek

 Představte si, že trháte čerstvé lístky bazalky, abyste ozdobili lahodnou večeři pro celou rodinu. Ranní pomazánka na křupavém chlebu chutná neobyčejně, když je posypána čerstvým koriandrem. Petrželové pesto se hodí k téměř jakémukoliv pokrmu. To vše může být doslova na dosah ruky, pokud se rozhodnete pěstovat bylinky doma na parapetu, který promění vaši kuchyni v krásnou zahradu. Pokud máte rádi přírodní doplňky, které nejen zkrášlují váš domácí prostor, ale také ho naplní jedinečnou vůní a barvou, pak tento návrh bude skvěle fungovat ve vaší kuchyni. Další výhodou je, že vlhkost, která je emitována při používání dřezu, má příznivý vliv na stav rostlin.

 Scénář, který píše život

 Chcete-li pečovat o své zdraví a zdraví svých blízkých, nezapomeňte na cenné vitamíny a minerály obsažené v přírodních a nezpracovaných produktech. Příprava zdravých jídel zahrnuje mytí čerstvé zeleniny a ovoce. Musíte vzít v úvahu, že při každodenním používání dřezu může voda stříkat i na dlouhou vzdálenost, která dosahuje nejen parapetu, ale i skla! Za určitých okolností stojí za to získat speciální příslušenství s prodlouženými rukojeťmi pro čištění těžko přístupných míst na okně. Na druhé straně může být parapet chráněn před vlhkostí zakrytím vodotěsným materiálem. Keramické dlaždice, ze kterých lze vodu snadno setřít, se ukáží jako dobré řešení. Samozřejmě, dostatečně hluboké umyvadlo může minimalizovat riziko rozstřikování na okna. Proto stojí za to vzít tyto údaje v úvahu při nákupu.

 Kuchyňské tango

 Pokličky hrnců při vaření vytvářejí v kuchyni jakousi symfonii, která udává rytmus akce. Bublající zeleninový vývar dává signál, že je nejvyšší čas připravit stůl na večeři. Členové domácnosti netrpělivě očekávají porci lásky a péče, která je hmatatelná v každém soustu. Při vaření se ve vzduchu vznáší spousta páry, která často tráví spánek těch, kteří se obávají tvorby vlhkosti v kuchyňském prostoru. Vzpomínáte si na pohled na hustou mlhu, která stoupá, když přeceňujete těstoviny nebo pohankovou krupici? Otevřením okna u dřezu můžete snadno odpustit přebytečnou páru, která doprovází Vaše kulinářské výdobytky. Toto řešení Vám nejen dává možnost vyhnout se nepříjemným účinkům hromadění vlhkosti, ale také zajišťuje přívod čerstvého vzduchu. Takový ostrý vánek bude dělat dobře mysli, která neustále přemýšlí o každém detailu při vaření. Je však třeba vzít v úvahu, že může být obtížné jej otevřít díky nesprávně zvolenému kuchyňskému kohoutku.

 V našem sortimentu máme baterii s pružnou výpustí, Lavello Springy, který vám umožní ohnout ji až na samý základ! Takže otevření okna již nebude nejmenším problémem.

 S takovým řešením, kterým je umístění dřezu pod oknem, bude perfektně fungovat i naše baterie Flexi, která má moderní design v černé barvě s chromovými prvky a výtokem pokrytým vysoce kvalitním pryžovým materiálem. Díky otočnému a pružnému výtoku, který lze nastavit i ve výšce 54 cm (počítáno od základny baterie), je mytí nádobí velmi pohodlné a už se nebudete starat o to, zda můžete okno volně otevřít. Kromě toho Vám flexibilní výtok umožňuje volně nasměrovat tok vody, takže plnění velkých nádob nebo mytí nádobí neobvyklého tvaru již nebude výzvou.

 Aby byla naše nabídka ještě zajímavější, máme model Lavello Vene s pružným výtokem, který má provzdušňovač, provzdušňující vodu a snižuje její spotřebu. Ve své výchozí poloze je výtok namontován ve výšce 17 cm, což usnadňuje vkládání a vyjímání nádobí z dřezu.

 A co je nejdůležitější, všechny baterie se hodí k umyvadlům v naší nabídce.

 Sušení nádobí

Cítíte kapky vody, které vám stékají po rukou, když dáváte čerstvě umyté nádobí do sušičky, která je umístěna ve skříňce nad dřezem? Nestává se často, že vám spadnou pod rukáv a není to moc příjemný pocit? Pokud chceme obdivovat krásné výhledy v oknu při mytí nádobí, nemůžeme zapomenout na velmi důležitou otázku, kterou je umístění sušičky nádobí. V tomto případě ji můžeme umístit na pracovní desku nebo zvolit náš Lavello Luxor 1.0 model s vestavěným odkapávačem. Jedná se o úžasný kompromis mezi komfortem odkládání nádobí a možností pohledu na panorama oblasti. Za takových okolností se rutinní úkoly stávají příjemnějšími a mnohem pohodlnějšími.  Avšak, pokud jste jedním z těch lidí, kteří mohou být rušeni pohledem na odložené nádobí, pak v takovém případě musíte zvážit, zda takové řešení bude pro Vás vhodné. Pokud samozřejmě nevidíte problém v tom, je efektivně a rychle odložit na jejich místo ve skříních.

 Domácí požár

 Je samozřejmé, že je třeba zvážit otázku vytápění kuchyně, která je uspořádána s dřezem v blízkosti okna. Mnoho lidí má radiátory instalované v blízkosti oken ve svých domovech. Toje velmi běžný pohled nalezený v evropských domácnostech. Pokud máte takovou příležitost, je nejlepší vzdát se tradičního radiátoru na tomto místě a rozhodnout se pro podlahové vytápění, které nejen poskytne mimořádný komfort, ale také další prostor skříně u dřezu. Pokud však takovou možnost nemáte, můžete ohřívač instalovat do skříně pod dřezem, ale musíte pamatovat na řezání otvorů v pracovní desce, které budou zodpovědné za správnou cirkulaci vzduchu. Jedná se však o polovičaté řešení. Pokud se Vám toto řešení nelíbí, možná budete chtít zvážit výběr jiného místa, aby radiátor mohl plnit svou topnou a estetickou funkci.

 Shrnutí

 Jak vidíte, uspořádání kuchyně s dřezem u okna má své silné a slabé stránky. Před konečným rozhodnutím je důležité takové řešení pečlivě analyzovat, abyste během každodenního používání nebyli zklamáni svou volbou. Krásný výhled ven z okna a hojnost přirozeného světla, které si můžete vychutnat během každodenních činností, činí umyvadlo pod oknem fantastickým řešením pro mnohé. Konečné rozhodnutí by mělo vzít v úvahu všechna naše očekávání, požadavky a možnosti, které máme v dosahu prostoru kuchyně. Pečlivě promyšlená strategie, po odstranění možných chyb a správně zvolené estetiky, Vám však může přinést krásné prostředí při každodenních činnostech.

Autor

  • Paulina Płócieniczak

    Editorka Lavello blogu, která je zapálená ohledně témat týkajících se srdce každého domova - kuchyně a jejího designu. Miluje funkční, odolná a krásná řešení, která si užijete na mnoho let. Díky její lásce k přírodě, klade velký důraz na přírodní materiály v kuchyni. Jejím cílem je pomoci čtenáářům vybudovat kuchyni jejich snů, kde denní práce přestanou být nepříjemné a stanou se radostnými a unikátními.

    piszepaulina@gmail.com Płócieniczak Paulina